Home
E-Shop Aktuálně foto galerie Video All Star-Team All Stars Shop Praha Prakticke
NL AT CH DE CZ
Kontakty

 

20.08.2016 - GOLDEN STATE GRAND PRIX 2016: VÝSLEDKY KULTURISTIKY MUŽŮ OPEN


 

 

 

Sacramento, hlavní město amerického státu Kalifornie, v sobotu 13. srpna hostilo další letošní soutěž organizovanou pod hlavičkou profesionální divize IFBB. Na tamní Golden State Grand Prix změřili síly borci nastupující v kulturistice mužů open, pro které klání pořádané Tedem Williamsonem a Johnem Tumanem představovalo předposlední příležitost k získání kvalifikace na letošní ročník Mr. Olympia.

 

K závodům proti původním plánům nenastoupil Zack Khan, který svou cestu po soutěžích v USA předčasně ukončil po smrti svého otce. Start na klání se nakonec rozhodl vynechat i venezuelský profík Manuel Romero, jenž má za sebou nepříliš vydařené vystoupení na nedávném PBW Tampa Pro. Do boje o přízeň rozhodčích se i přes zmíněnou neúčast Khana s Romerem v Sacramentu přesto zapojilo hned několik zajímavých borců včetně Justina Comptona, jenž při pohledu do startovní listiny mohl být právem pokládán za horkého kandidáta na vítězství.

 

Osmadvacetiletý borec se úlohy favorita zhostil bez výraznějších potíží a pro vítězství si šel od prvního semifinálového vyvolávání, v němž pózoval uprostřed řady obklopen Kevinem Jordanem, Renaldem Gairym, Michaelem Lockettem a profesionálním nováčkem Joshem Wadem.

 

Druhé místo vybojoval s výsledkem nesmírně spokojený Michael Lockett, jenž těžil z výjimečného svalového rozvoje některých partií i výborné formy.

 

Výborné třetí místo si při svém čtvrtém startu mezi profesionály připsal absolutní vítěz NPC Nationals z roku 2013, Kevin Jordan, jenž od loňské sezóny zaznamenal mírně patrné zlepšení celkových objemů.

 

Čtvrtý tentokrát skončil Renaldo Gairy, Kanaďan s jamajskými kořeny, který v Sacramentu závodil v nejlepší formě probíhající sezóny.

 

Pátou příčku při svém profesionálním debutu bral Josh Wade, absolutní vítěz nedávného NPC Team Universe v kulturistice mužů masters nad 35 let.

 

 

 

 

VÝSLEDKY:

 

1. Justin Compton
2. Michael Lockett
3. Kevin Jordan
4. Renaldo Gairy
5. Josh Wade
6. Dan Decker
7. Mike Cipriani
8. Brandon Curry
9. Gerald Williams
10. Manuel Lomeli
11. JoJo Ntiforo
12. Jon Andersen
13. Dorian Adams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

(foto Justin Compton)

 

 

 

 

 

 

 

 

(foto Michael Lockett)

 

 

 

 

 

 

 

  

(foto Kevin Jordan)

 

 

 

 

 

 

 

  

(foto Renaldo Gairy)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ZDROJ: www.ronnie.cz